Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Na ultrazvuku není vidět gestační váček

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na názor. Jsem na začátku těhotenství. V pátek 18.11.2016 jsme šla ke svému gynekologovi na vyšetření. Na ultrazvuku nic neviděl podle poslední menstruace 5+2 tt poslední ms byla 12.10.2016. Z krve mi vyšla hodnota hcg 603Uml. Doktor mi jen řekl že o mimoděložní těhotenství se nejedná a víc nic. Jsem vystrašená a nevím co si myslet. Je normální že ještě není vidět ani dutinka nic? Děkuji

Ultrazvuková vyšetření dávají spolehlivý obrázek okolo 35 dne - hodně záleží na kvalitě přístroje a erudici lékaře. Toto ale platí u žen s velmi pravidelným cyklem - pokud ho má žena méně pravidelný tak ovuluje později a proto je gestační váček zobrazitelný později. Dále vyšetření mohou komplikovat další faktory - vyšší náplň střev, obezita apod. Hodnota HCG je jednoznačně těhotenská. Ohledně kategorického vyjádření k možnosti mimoděložního těhotenství (0,3 - 0,5% všech gravidit) bych byl opatrnější, dokud nevidím jednoznačně gestační váček v dutině děložní musím na tuto diagnozu myslet (byť je velmi málo pravděpodobná). Předpokládám, že jste byla pozvána na kontrolní ultrazvuk za 1 - 2 týdny, což je standardní postup v dané situaci. .

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.