Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Pohlavní styk bez ochrany

Odpovídá 

Dobrý den, tuto neděli jsem měla poprvé sex. Přítel už byl zkušenější a řekl mi ,že kondom nikdy nepotřeboval..jednalo se o přerušovaný pohlavní styk. Bylo to vlastně o víkendu,kdy jsem měla dostat menstruaci. Je úterý a mám strach jestli jsem nemohla otěhotnět. Je tomu možné ještě nějak zabránit?

Pro gynekologické porady je nutno vždy udat termín prvního dne poslední menstruace - od něj se vše odvíjí. Pokud byl styk krátce před termínem menses je pravděpodobnost početí minimální, ale nikoliv nulová. Do 72 hodin je možno použít volně prodejnou postkoitální antikoncepci (Postinor, Escapelle). Po uplynutí 72 hodin již postkoitální antikoncepce není efektivní. V případě delšího výpadku menses (více než týden) je na místě kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa,. který zajistí adekvátní diagnostiku opožděných menses. Rovněž by bylo vhodné s ním probrat i spolehlivé antikoncepční zabezpečení.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.