Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Atypická krvácení po Postinoru

Odpovídá 

Dobrý den, v polovině října jsem měla s přítelem nechráněný sex, a to dva dny po sobě. Ten druhý den jsem si koupila postinor, druhou tabletku užila přesně po 12 hod. Následující menstruace přišla včas a byla jako obvykle. Nicméně další menstruace přišla o 4 dny dříve, trvala jen 3 dny a byla neobvykle slabá. Poté byl asi 2 dny klid, jenže od 30.11. doteď (12.12.) téměř bez přestávky krvácím. Krvácení je slabé, některý den téměř žádné, jiné dny silnější, ale celkově je slabší než u normální menstruace. Menstruaci jsem měla dostat 2.12., tak jsem si nejprve myslela, že je to předčasná menstruace v reakci na postinor, ale nezdá se mi, aby trvala tak dlouho - 14 dní! Minulý týden jsem si dělala těhot. test a vyšel negativní. Může být krvácení ještě důsledek říjnového postinoru a spraví se to, nebo to můō e být něco horšího a měla bych zajít k doktorovi?Můžu být těhotná i navzdory výsledku testu?V minulosti (cca před 2 lety) jsem postinor užila 2x a nikdy se mi nic takového nestalo. Děkuji.

Atypická krvácení mají ohromné množství příčin a bez vyšetření není možná seriózní rada - doporučuji kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa. Postinor obvykle neovlivňuje následující cykly. Orientační papírkové těhotenské testy jsou opravdu jen orientační - spolehlivé jsou lékařsky řízené vyšetření (ultrazvuk, biochemie).

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.