Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Bolest prsou a další znaky PMS

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat na Váš názor. Vždy před menstruací mi týden bolí prsa. Tentokrát mi začala bolet už tři dny po menses a po celou tu dobu mám v podbřišku bolesti, jako bych to znovu měla dostat. Doufala jsem, že by to mohl být náznak těhotenství, o které se s přítelem už dlouhou dobu snažíme, ale test byl negativní. Poslední menstruace byla slabá a končila 27., další mám dostat 22.12. Antikoncepci neberu již xlet a ani žádné další prášky a hormony. Je 12.12. a já už nemůžu ani ležet na břiše, když spím. U svého gynekologa jsem s tímto problémem byla, ale ten mě ani nevyšetřil a od stolu mi řekl, že jsem nejspíš nastydlá. Mohl byste mi prosím říct svůj názor? Mám už docela strach... Za odpověď Vám předem moc děkuji!

Citlivost prsou před menses je typickou součástí premenstruačního syndromu (PMS). Jako první pomoc je na místě zkusit vitamin E v dávce 400 mg/den či Mastodynon 2x30 kapek/den. Je vhodné začít několik dnů před očekávaným nástupem obtíží. Rezolutnějším řešením je nasazení hormonální antikoncepce s gestagenem jménem drospirenon (Yaz, Yasminelle, Yadine), která byl vymyšlen speciálně pro ženy s PMS.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.