Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Bolestivý styk v menopauze

Odpovídá 

Vazeny p,Doktore, moc vas prosim o radu nebot jsem jiz opravdu bezradna pred 20 mesici skoncila menstruace a nastala menopauza je mi 47 let posledni dvaroky zziju v nemecku kde mam i pojisteni , mela jsem silene navaly horka a muj nem, gynekol to resil nejprve tabletami a posle neplastami ktere pouzivam dodnes , navaly mirne poklesly ale nejvetsi problem mam v sexu, jsem estremne sucha a sex je velice bolestivy , i kdyz muj partner je velice tolerantni a ma snahu i tak je to strasne , vyzkousely jsem vsechny lub gely a kremy ktere jsou dostupne i tak mam velky problem vniknout a kdyz vnikne s velkou davkou gelu je to dosti bolestive, snazila jsem to resit s lejarem , ale ten mi rekl ze to chce cas, Jsem uz totalne bezradna a prepada me deprese .mam cht na milovani a orgazmus dosahnu ale pouze oralne , Moc vas prosim poradte mi jak to mohu resit, Nechci ztratit partneraa , Moc dekuji.

Předpokládám, že užíváte hormonální substituci v náplasťové formě. Hormonální substituce výrazně redukuje frekvenci a rozsah přechodových obtíží, hlavně cévních a psychických. Poševní sliznice je tak trochu "autonomní" a reaguje na substituci velmi individuálně,. v důsledku toho může docházet k dyspareunii (bolestivosti vázané na styk). Vidím tři možné aktivity: 1. mikrobiální vyšetření pochvy - velká část dyspareunii je vázana na poševní zánětlivé změny 2. zkusit zvýšit hormonální dávku v substituci 3. přidat k celkové substituci lokální estrogeny do pochvy Nicméně vše je nutno probrat s Vaším ošetřujícím gynekologem - má o Vás nejvíce informací.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.