Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nechráněný sex a Postinor

Odpovídá 

Dobrý den, mám dotaz, včera rano jsem mela nechraneny sex, dneska rano jsem si sla do lekarny koupit Postinor2 a hned tabletku uzila. Poslední menstruaci jsem mela 19.12.2016 a cyklus mam cca 30 dnu, tudíž ovulace by mela teprve prijit. Je tam i presto nejake riziko otehotneni? Dekuji za opoved

Žádná antikoncepční metoda není absolutně spolehlivá - riziko selhání sahá od desetin promile (hormonální antikoncepce vč. postkoitální) až po mnoho desítek procent (přerušovaný styk). Spermie přetrvávají v pohlavním systému ženy v kondici schopné oplodnění 3 - 5 dnů (výjimečně až 7) = den ovulace není zas až tak důležitý. Navíc ovulaci prokážete pouze ultrazvukovým vyšetřením - ostatní postupy jsou zatíženy velikou chybou. Po použití Postinoru se u cca 2/3 žen objeví zažívací obtíže (nevolnost až zvracení) a atypické zašpinění či zakrvácení. Ve Vámi popsané situaci je pravděpodobnost gravidity vysoce nepravděpodobná. Pokud by menses nepřišly (ev. měly nezvyklý průběh) či jste pozorovala neobvyklé příznaky na těle nebo na duši je na místě kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.