Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Riziko otěhotnění po přerušované souloži

Odpovídá 

Dobrý deň, som študentkou gymnázia. S priateľom sme spolu viac ako osem mesiacov a včera sme spolu mali prvýkrát sex. Avšak nechránený. Obaja sme predtým ešte sex nemali. Je si istý, že si dal pozor a semeno sa do mňa nedostalo. Menštračný cyklus mám už od svojich 12 ale ešte stále nie je pravidelný. Tento rok-2016-mi kolísala v rozmedzí 25-32 dní. Menštruáciu v novembri som mala od 8.11 do 14.11 a ďalšiu som dostala až 9.12. Tá trvala do 15.12. Chcem sa teda spýtať, či je možné, aby som otehotnela, ak sme mali pohlavný styk 28.12. ..existuje tzv. "kvapka lásky". Veľmi pekne ďakujem za radu.

Otěhotnět je možno při každém styku - je pouze otázka, jak je to pravděpodobné. 17. den cyklu je spíše plodný než neplodný den. Současná gynekologie považuje za pravidelný cyklus 25 - 35 dnů. Opomíjíte fenomén preejakulace, což je bezpříznakový výron části spermatu krátce 1-2 minuty) před subjektivně pociťovanými známkami blížící se ejakulace. Proto je přerušovaný styk extrémně nespolehlivou metodou. Doporučuji: 1. navštívit lékárnu a koupit si postkoitální antikoncepci (Postinor, Escapelle) 2. s ošetřujícím gynekologem probrat otázku spolehlivého antikoncepčního zabezpečení.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.