Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nechráněný pohlavní styk - co dělat?

Odpovídá 

dobry den. s kamaradem jsem mela nechraneny pohlavni styk a kamarad se me udelal. je velka pravdepodobnost ze jsem tehotna? za jak dlouho od pohlavniho styku zajit k lekari? dekuji moc za odpoved.

Chybí stěžejní údaj - datum posledních menses. Dle něj se dají odvozovat počty pravděpodobnosti početí. Do 72 hodin po nechráněném styku je možno použít postkoitální antikoncepci - je volně prodejná v lékárnách (Postinor, Escapelle). Kontaktovat ošetřujícího gynekologa má smysl při zpoždění menses větším než týden. Zřejmě by bylo vhodné s ním probrat i otázku spolehlivého antikoncepčního zabezpečení.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.