Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Selhání prezervativu a Postinor

Odpovídá 

dobry den, 27.12. jsem mela sex s pritelem, bohuzel kondom spadl a my si toho nevsimli a pritel jiz ejakuloval. 75 minut na to jsem si vzala postinor 2 a dvanact hodin na to druhou tabletu. svou posledni menstruaci jsem mela od 8. - 12.12, takze se nehoda stala asi 8 dni pred ocekavanou menstruaci. stale me boli podbrisek a mam citliva prsa, muzu byt tehotna?

Dogmatická otázka = dogmatická odpověď = vše je možné. Správná otázka - jak je těhotenství pravděpodobné? Velmi málo. Postinor jste použila správně, takže riziko selhání je v desetinách promile. Uvědomte si, že Postinor je velmi výrazný hormonální náraz (obsah gestagenů je srovnatelný s měsíčním balením klasické hormonální antikoncepce). Citlivost prsou a podbřišku jsou častými příznaky užití Postinoru. Pokud menses nepřijdou (ev. budou atypické) nebo pokud se objeví neobvyklé pocity na těle či na duši je na místě kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa. S ním by asi bylo vhodné probrat i spolehlivější antikoncepční zabezpečení.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.