Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Pozitivní těhotenský test, ultrazvuk negativní

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore.Moje poslední ms byla 28.11.2016, ovulace nějak 13.12.2016. Cyklus pravidelný. takze když mi nedošla ms 28.12. dělala jsem si test po 4 dnech spozdeni a slabá čárka každý den sílila a už je úplně tmavá. 5 dní po spozdeni mi digitální test ukázal +1-2tydny.Dneska jsem byla u dr. A na ultrazvuku nic neviděl (nějaká pidi tečka tam byla ale nebyl si jistý)podle ms bych měla být 6tt. Čípek prý mám těhotenský.Zítra budu vědět výsledky z krve.Co si to otok myslíte prosím.dekuji

Spolehlivě je možno určit termín ovulace pouze ultrazvukově (tzv. folikulometrie), kdy se přímo sleduje růst zrajícího foliklu. Ostatní metody jsou velmi nespolehlivé, protože prokazují změny které mohou, ale nemusí být spojeny s ovulací. Orientační papírkové testy jsou skutečně jen velmi orientační a jsou zatíženy značnou chybou. Ultrazvukové vyšetření dává většinou spolehlivý obrázek cca 3 týdny po skutečném početí. Kvalita zobrazení jistě závisí na tělesné konstituci, střevní náplni a kvalitě přístroje. Růst embryonálních tkání je též individuální a kolísá plus minus 3 dny od hypotetické data početí. Krevní odběr na těhotenský hormon HCG je spolehlivý od cca 15. dne po početí. Ne každé zpožděné menses znamenají prosperující těhotenství. Doporučuji vyčkat výsledku HCG a bude-li pozitivní tak se obvykle dělá kontrolní ultrazvuk za 7 - 10 dnů.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.