Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Bolestivý pohlavní styk

Odpovídá 

Dobrý den,potřebovala bych pomoc respektive radu co dělat.Je mi 15 let svůj první pohlavní styk mám za sebou a nikdy mě to nebolelo ale teď se něco změnilo strašně mě to bolí a po pohlavním styku pálí dokonce jsem i trošku špinila (krev). Bojím se co se se mnou děje. U gynekologa jsem ještě nebyla teď se mi teprve bude zakládat karta a já nechci měsíc čekat na odpověd tak jsem se chtěla zeptat vás jsem dosti rozpačitá a nervozní nebyla bych nadšená z nějakého zánětu nebo něčeho podobného.Předem vám mockrát děkuji za odpověd a přeji hezký den.

Bolestivost vázna na pohlavní styk (dyspareunie) je v drtivé většině případů dána zánětlivými změnami poševními. Doporučuji kontaktovat ošetřujícího gynekologa s upozorněním na akutnost obtíží, případně zvolit vstřícnější pracoviště - s měsíc trvajícím zakládáním karty jsem se ještě nesetkal a to obor dělám skoro 40 let. Jako první předlékařskou pomoc je vhodné použít boraxové globule (Globulus cum natrio tetraborico).

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.