Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Antibiotika a spolehlivost HA

Odpovídá 

Dobrý deň, chcem sa informovať, začala som brať antibiotiká v pondelok 9.1. a poslednú tabletku som užila v piatok 13.1. (Antibiotika som brala naraz s antikoncepciou. V pondelok 16.1. som mala 7 dňovú pauzu a chcem sa spýtať, či už môžem vykonávať bezpečný sex aj bez ochrany zajtra ak je to už 8 deň po dobratí antibiotík. Niesom si istá či som chránená aj počas tohto týždňa ak mám 7 dňovú prestávku. Ďakujem.

Stěžejní je, která antibiotika jste užívala - některá ovlivňují spolehlivost hormonální antikoncepce, jiná ne - na toto je třeba se ptát nasazujícího lékaře. Podívejte se do příbalového letáku, obvykle v ní najdete tuto informaci. Pokud by antibiotikum ovlivňovalo antikoncepci tak v pauze mezi baleními je snížená spolehlivost a je na místě doplnit druhou metodu (prezervativ, spermicidní gel ...). S novým platíčkem je obnovena plná spolehlivost.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.