Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Je mi 15 let. Musí říct gynekolog rodičům, že už nejsem panna?

Odpovídá 

Bude mi 16, mám přítele a spíme spolu, chci antikoncepci, ale máma o tom neví, bojím se, že by to gynekolog, ke kterému bysme šly řekl mámě. Musí máme říct, že nejsem panna? Moc se bojím

Osobně bych se bál gravidity a ne rozhovoru s matkou - i když by třeba byl bouřlivý, ale jak je známo, po bouřce se pročistí vzduch. Domnívám se, že rodiče vydrží (téměř) vše a ze všeho nejvíce jim vadí, jsou-li v pozici neinformovaných neználků. Stejně tak je dobré si položit otázku, zda Vaše matka si přeje být babičkou - zeptejte se jí na to. Nejste povinna informovat rodiče o Vašem intimním životě. Lékař není oprávněn kohokoliv informovat o Vašem zdravotním stavu bez Vašeho souhlasu. Máme již 26 let svobodnou volbu lékaře a tak není problém najít někoho, ke komu mám důvěru.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.