Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Opakovaně prasklý kondom

Odpovídá 

Dobrý den, s přítelkyní se nám stala taková nepříjemnost. Při styku nám praskl kondom. Přítelkyně si tedy hned druhý den koupila tabletu Ellaone a užila jí do 24h (30.1.). A teď problém začína, protože při dalším styku (1.2.) se nečekaně problém s prasklým kondomem opakoval. Chci se tedy zeptat, jak dál postupovat? Je možne otěhotnět 2 dny po použití Ellaone? Děkuji za odpověď.

Nic není nemožné, vše je pouze otázkou pravděpodobnosti. Postkoitální antikoncepce má riziko selhání půl promile. Ella One by měla zablokovat ovulaci na 5 dnů. Ve Vámi popsané situaci je možnost gravidity velmi malá. Pokud by příští menses nedorazily v očekávaném čase (ev. byly nezvyklého průběhu) je na místě kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.