Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Silná menstruace ve 14 letech

Odpovídá 

Dobrý den, je mi 14 let a moje první menstruace byla asi před dvěma lety. Mám jí furt hodně nepravidelnou, ze začátku jsem nosila vložky ale nevyhovovaly mi, tak jsem přešla na tampóny a teď používám jen je, ale moje menstruace je hodně silná a trvá skoro týden, musím nosit nejmenší velikost tampónů protože jiné mi jsou dost nepříjemné. Musím si tampon měnit každou hodinu, jinak proteču a mám velké křeče v břiše, první tři dny jsem většinou doma protože ty křeče se nedají vydržet a tak nejsem schopná normálně fungovat. Na internetu jsem vyčetla že pokud tampon musím měnit takhle často měla bych navštívit gynekologa. Mamka mě chce objednat k dětskému vzhledem k mému věku. Mám strach z první prohlídky a taky se bojím že můžu mít nějaké onemocnění. Chtěla bych se tedy zeptat jak může prohlídka vypadat a co můžu mít za onemocnění, když mám tyhle problémy. Děkuji za odpověď.

Po dvou letech od začátku menses by měla mít dívka již pravidelný cyklus (25 - 35 dnů). Délka krvácení by neměla přesahovat 7 - 8 dnů a neměla by být větší spotřeba než 10 vložek či 5 tamponů na den. Uváděné parametry a obtíže při menses plně indikují návštěvu gynekologa atestovaného v gynekologii dětí a dospívajících - jejich seznam je na www.detskagynekologie-cgps.cz (vlevo dole na titulní stránce). V příloze posílám podrobný popis vyšetření, který jsem před časem psal pro projekt Prima gynda, který provozuje skupina mladých dívek ze Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu. Menstruační dyskomfort má nejčastěji hormonální příčiny (sexhormony, štítná žláza) či zánětlivé změny, především poševní. Jistě se mohou kombinovat, ostatní příčiny jsou podstatně méně časté.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.