Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Hysterektomie a přechod

Odpovídá 

Dobrý den, mám dotaz ohledně přechodu-menopauzy, zda je to možné. Je mi 35 let. Před 3 roky jsem podstoupila odstranění dělohy, vaječníky mi zůstaly. Mívám nepravidelné období, kdy mě bolí strašně prsa ( ohledně vyšetření utz prsou je vždy všechno v pořádku) ale taky mívám šílené návaly horka, jak přes den tak i v noci, jsem trošku více nervoznější. Může se jednat o přechod - menopauzu? Měla bych to nějak řešit? Děkuji.

Obecně: hysterektomie s ponecháním adnex snižuje věk přechodu jen málo - o 2, max. 3 roky z důvodu nižšího prokrvení vaječníků. Existuje diagnoza ovarian failure (předčasné vyhasnutí funkce vaječníků). Toto onemocnění se vzácně dá zachytit i v teens období, po 30 - 35 roce výskyt pomalu narůstá. Syndrom se diagnostikuje krevními odběry a léčí se hormonální substitucí, pokud není kontraindikována. Proberte podrobněji s Vaším ošetřujícím lékařem - má více informací.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.