Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kyretáž a následné koupání v moři

Odpovídá 

Dobrý den, V 17 tt jsem bohužel potratila a tím pádem mi byla provedena kyretaz. Můj manžel ted přišel s tim, aby jsem přišla na jiné myšlenky, že pojedeme na dovolenou a tak by jsem se chtěla zeptat jak je to s koupáním v moKyretáž aři. Teď je to 14 dni co jsem zákrok podstoupila. Dekuji za odpověď.

Po samovolném potratu se nacházíte v šestinedělí (stejně jako po kterémkoliv ukončení gravidity), které má určitá pravidla hry - předpokládám, že jste byla v nemocnici poučena. Koupání je nevhodné do prvních menses - ty přichází obvykle za 3 - 6 týdnů od potratu. Poté není žádných námitek ohledně cestování a koupání. Musím manžela pochválit za dobrý nápad - pouze to chce nespěchat. Po uplynutí 3 - 6 měsíců má drtivá většina žen šanci na úspěšné těhotenství jakoby se nic nepřihodilo.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.