Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Praskliny u poševního vchodu

Odpovídá 

Dobrý den, před několika měsíci jsem měla kvasinkovou infekci. Neustále mi praskala hráz po pohlavním styku. Mazala jsem prvně clotrimazolem, ale nepomáhalo tak jsem asi před dvěma měsíci zaváděla clotrimazol tabletky. Prasklinky se stále objevovaly, tak jsem ještě zaváděla Jenamazol. Pro jistotu jsem si pak koupila GynoCaps na obnovu mikroflory, protože už jsem nevěděla jak se problému zbavit. Beru půl roku antikoncepci Belara, tak přemýšlím jestli to může být z ní. Opravdu už si nevím rady. Jsou to většinou jen malé prasklinky mezi poševním vchodem a konečníkem, spíše blíže p. vchodu. Mažeme lubrikantem, ale nepomáhá :( Nemáte prosím nějaké zkušenosti s tímto problémem? Moc děkuji za odpověď.

Antikoncepce nemá žádný vliv na poševní prostředí - negativní ani pozitivní, byť občas narazíme na podobné teze. Bez znalosti aktuálního nálezu vč. výsledků mikrobiálních vyšetření není možná konkrétnější rada.Upozorňuji na rozšířenou českou mystifikaci, že svědění genitálu = kvasinky. Svědění je obecnou známkou zánětlivých změn nejrůznější etiologie a řady nezánětlivých stavů. Doporučuji probrat s ošetřujícím gynekologem - zná Vás lépe a má více informací.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.