Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Atypický průběh menstruace

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, chtěla bych se zeptat. Je mi 37 let. Po druhém porodu před 3 roky, oba císaře) se mi zcela změnil průběh menstruačního cyklu a je v podstatě celé tři roky stejný. MC se dostavuje po 27-29 dnech, krvácení 3 až 5 dní, potom slabé špinění až zhruba do 10. - 12. dne , kdy mám velký hlen s krví (vyjde ze mne v podstatě najednou) během dne. A až teprve potom "mám klid":-), kdy nekrvácím, nešpiním, nemám hlen, možná minimální. Při pravidelných preventivních prohlídkách nic mimořádného nezjištěno, dokonce u dvou doktorů. Zajímalo by mne, čím by to takto mohlo být způsobeno a co by se s tím dalo udělat?Může to být způsobeno změnou hormonů?Jsem v tomto velký laik, prosím o odpověď. Děkuji.

Bez znalosti komplexního zdravotního stavu není možná konkrétní rada, pro jen obecně. U atypických špinění/krvácení nacházíme:

1. Cca 60% zánětlivá onemocnění - někdy i bez výraznějších obtíží a s diskrétním laboratorním nálezem.
2. Cca 30% hormonální změny - zde záleží na hormonálním profilu sexhormonů a štítnice.
3. Na zbytek medicíny připadá zbylých 10%.

Co je možno doporučit obecně:
1. Od 3. dne menses 1-2x denně citronádu z celého citronu - obsahuje 3 látky na podporu krevní srážlivosti a zefektivňuje regeneraci sliznice děložní v druhé části menses
2. Těsně po menses aplikovat vaginální laktobacily (Fermalac, Gynocaps...) 3 - 4x za týden. Pokles poševního pH působí protizánětlivě i protikrvácivě.
3. Rozvaha o hormonálním řízení cyklu (hormonální antikoncepce apod.) - nutno probrat s ošetřujícím gynekologem

Doporučuji trochu "přitlačit" na ošetřujícího gynekologa a ev. využít práva na druhý názor.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.