Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Těhotenská péče v posledním trimestru

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore.Potřebovala bych poradit ohledně zodpovědnosti mého gynekologa a případně změně lékaře. Jsem ve 30tt do poradny chodím 1x za mesic což je v pořádku.Sestra mi zkontroluje tlak,moč a váhu.Pak jdu k dr. zeptá se me jak se mam a pošle mě domů.Nekontroluje vůbec nic,ani cipek ani ozvy plodu. Poslední kontrola se vsim vsudy byla naposled v 10tt.Do prukazky ovšem vše poctivě zapisuje, tak jak ma byt.K tomu jsem za poslední dva měsíce nepribrala ani kilo...což taky vubec neřeší aspon kontrolou miminka zda je vše v pořádku.Tak teď nevím jestli se mi to jen zda a jsem hysterická,nebo je opravdu přístup lékaře nezodpovědný.Moc děkuji za radu.

Od 1.1.1991 máme v ČR svobodnou volbu lékaře. Většina gynekologů považuje pohmatové vyšetření za automatickou součást těhotenské poradny (záchyt změn které by mohly vést k předčasnému porodu). Má-li žena pravidelné pohyby, není proč kontrolovat ozvy. Při normálním průběhu gravidity jsou kontroly po 4 týdnech standardním postupem do 30. týdne, poté se intervaly zkracují. V 30.-32. týdnu je předepsáno poslední plánované ultrazvukové vyšetření. Hmotnostní nárůst je složitější otázka a odpověď na ni najdeme v těhotenské legitimaci - obsahuje tzv. Westinův gravidogram. Komplikovaný graf, obvykle se nachází v střední části legitimace. Ve střední části udává průměrnou křivku hmotnostního nárůstu (plná čára) a horní a dolní hranice normy (přerušované čáry). Z grafu odečtete, zda je Váš hmotnostní nárůst přiměřený či nikoliv.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.