Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Extrémně silná menstruace

Odpovídá 

Dobrý den,mam silnou menstruaci ,krvácím tak že mě to omezuje v životě. Pokaždé když vstanu tak to ze mě žuchne.Lékař mi napsal Gynprodyl a nijak mi to nepomáhá,tvrdí mi že jiné léky na to nejsou. Mužete mi říct svůj názor a jestli pan doktor volí vhodný lék.Děkuji předem.

Bez znalosti zdravotního stavu vč. laboratorních vyšetření není možná konkrétní rada, proto jen obecně Normální parametry menstruačního krvácení jsou: max. 10 vložek/den a krvácení max. 10 dnů (vč. špinění). Při překročení těchto parametrů je na místě léčba. Příčin nadměrného menstruačního krvácení (metrorhagie) je mnoho, pár nejčastějších:
1. zánětlivá onemocnění
2. hormonální změny - jak pohlavních hormonů, tak i štítné žlázy
3. myomy děložní
4. polypy děložní
5. poruchy krevní srážlivosti a mnoho dalších 

Léčba záleží na věku, zdravotním stavu a zájmu ženy, především na zájmu o případnou graviditu. K léčbě jsou nejčastěji používány hormonální metodiky - především antikoncepce a gestageny (kam patří i Gynprodyl), protizánětlivé léky, hemostyptika (léky na podporu krevní srážlivosti), často je indikována hysteroskopie (instrumentální vyšetření dutiny děložní) a krajním řešením je odstranění dělohy u žen neuvažujících o další graviditě. Nastínil jsem jenom pár nejčastějších možností, realita je ještě podstatně komplikovanější a vždy musí rozhodování vycházet z konkrétního souboru informací - dva řádky opravdu nestačí. Doporučuji probrat podrobněji s ošetřujícím gynekologem, při nevstřícnosti využít práva na druhý názor a nezapomínat, že od 1. 1. 1991 máme svobodnou volbu lékaře.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.