Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nitroděložní tělísko Mirena a silná menstruace

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Je mi 45 let, mám pravidelnou, ale velmi bolestivou menstruaci. Je vhodné zavedení nitrděložniho tělíska mirena? Moje výsledky poslední cytologie, cervikovaginálního stėru: ZÁVĚR: LSIL (včetně HPV ); STĚR: uspikojivý, leu; JINÉ ZMĚNY: reaktivni buněčné změny, metaplázie včetně nezralé, projevy HPV ind + koilocyty, dyspl. dl.bb. smíšená flóra. Předem děkuji za odpověď. Eva

Je to jedna z mnoha možností vedle hormonální antikoncepce, hormonální substituce či aplikace gestagenů před M - neudáváte výsledky hormonálního profilu. Stejně tak nevím, zda máte vyloučeny myomy děložní či endometriózu. Mirenu je možno zkusit aplikovat, pravděpodobně budete muset důkladněji pečovat o poševní prostředí - tělíska zvyšují rizika zánětů. To znamená pečlivě léčit i mírné vaginální dyskomforty a nezapomínat na doléčení vaginálními laktobacily. Je rovněž pravděpodobnější častější cytologická kontrola v důsledku mechanického dráždění kanálku hrdla děložního vláknem tělíska.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.