Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Bylinky na udržení těhotenství

Odpovídá 

Vazeny pane doktore, obracim se na Vas s dotazem ohledne piti bylinek ( kontryhel, hermanek, kopriva) na udrzeni tehotenstvi v prvnim trimestru ( sem v 5tt). Hledala jsem nazory na internetu a bohuzel se velice lisi. nektere dokonce naznacuji ze kontryhel muze vyvolat potrat. Ja uz jsem bohuzel pred par mesici potratila (cca 5tt) a prirozene se obavam, ze se situace bude opakovat. pitim bylinek a kyselinou listovou se snazim svuj organismus posilit, ale bojim se, abych si tim neublizila. Budu vam nesmirne vdecna pokud muj dotaz odpovite. nemohl by jste mi prosim doporucit co by pripadnemu samovolnemu potratu mohlo zabranit? S partnerem si miminko moc prejeme, ale po minulem nezdaru se velice obavame. Dekuji.

Tzv. fytoprodukty jsou neprozkoumaná část dietologie - zcela chybí jakékoliv dvojité slepé studie (což je základ medicíny založené na důkazech) Co leží mimo ní je nevěrohodné a není možno doporučovat tyto postupy z hlediska lékařské etiky. Kyselina listová má drobný benefit u žen s opakovaným potrácením (tj. 2 či 3 neúspěchy za sebou). Pro zdar gravidity je na prvním místě racionální životospráva doplněná klidem na těle i na duši. Konkrétnější věci musíte probrat s ošetřujícím gynekologem - zná Vás lépe a má podstatně více informací, než jste mi poskytla.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.