Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Zánět, Duomox a bolest v podbřišku

Odpovídá 

Vážený pane doktore, 31.1. jsem dostala antibiotika Duomox (bolest v podbřišku a kříži). Prý zánět - vyšetření pouze pohmatem (žádný ultrazvuk, žádny rozbor moči). Po antibiotikach se ulevilo.Ale 1.3. jsem začala špinit a špinila až do 9.3. , kdy jsem dostala MS a zároven další antibiotika DOXYHEXAL (bolest v podbřišku na pravě straně).Mudr. mě poslala pouze na krev na HCG,ale beru antikoncpi.MS skoncila a mě opět bolí v podbřisku v pravo(při MS bolel cely podbřišek) Poslední sex byl 23.2.Myslíte, že se opravdu jedná o zanět?Dokaže lekař určit zanět opravdu pouze pohmatem?Děkuji za odpověd

Ve Vámi uvedené situaci by asi bylo vhodné mikrobiální vyšetření pochvy. Stejně tak neuvádíte, jakou poševní léčbu jste měla během antibiotik a zda došlo k doléčení vaginálními laktobacily - všechna ATB poškozují poševní prostředí! Zánětlivé změny vnitřních rodidel (děloha, vejcovody, postranní vazy apod.) mají typický pohmatový obraz. Infekce poševní a močových cest je vhodné ověřit i mikrobiálními vyšetřeními. Proberte s ošetřujícím gynekologem a v případě nevstřícnosti doporučuji využít práva na druhý názor.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.