Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Vysazení antikoncepce a nepravidelná menstruace

Odpovídá 

Dobry den,mam takovy problem antikoncepci jsem vysadila na konci listopadu.Menstruaci jsem mela rozhazenou a ted se mi vubec nedostavila porad spinim nekdy i pres den ji mam ale hodne slabe max 5 kapek. Test jsem si delala 7 dni opozdeni a byl negativni .Ted mam jiz 16 dni zpozdeni a porad nic.Boli me v podbrisku a casto mi je spatne myslite ze bych mohla byt tehotna ? Zatim dekuji za odpoved nashledanou.

Možné je vše, otázkou je, co je pravděpodobné. Po vysazení hormonální antikoncepce (HA) se ženy většinou vrací do menstruačních poměrů blízkým před nasazením (bohužel tento údaj neuvádíte). Základní nastavení menstruačního cyklu je vrozené a HA ho ovlivňuje jen po dobu užívání. Intermitentní špinění s bolestivostí v podbřišku bývá nejčastěji při zánětlivých stavech., ostatní diagnózy jsou méně časté. Orientační papírkové těhotenské testy jsou opravdu jen orientační a nepřikládejme jim velkou váhu. Jediná racionální rada - kontaktujte ošetřujícího gynekologa. který zajistí potřebná vyšetření.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.