Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Lamictal a selhání antikoncepce

Odpovídá 

Dobrý den, měla bych dotaz. 9 měsíců beru hormonální antikoncepci Bonadea, ale také beru léky na epilepsii Lamictal 100 ráno a večer. S přítelem jsme měli pohlavní styk a trocha preejukulační tekutiny jsem měla ve vagíně (přesněji na kraji). Zbytek sexu byl už chráněný. Je možné, abych otěhotněla? Děkuji za odpověď.

Hormonální antikoncepce mírně ovlivňuje účinnost Lamictalu a je nutno pečlivě vycizelovat jeho dávkování, hlavně v týdnu bez tablet. Lamictal spolehlivost antikoncepce nemění. Pokud užíváte antikoncepce pečlivě, není důvod k obavám ze selhání.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.