Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Syndrom frozen pelvis

Odpovídá 

Dobry den, chcem Vas poziadat o radu ohladom dalsich moznosti - postupu, liecby, pripravy na tehotenstvo. Mam diagnostikovanu endometriozu od 09/2012 - 1. operacia, len diagnostika a minim. uprava cyst, nasledne som 1 rok uzivala Jeanine, 10/2013 vysadenie a snaha otehotniet. Kvoli cystam, zrastom, endo. loziskam... - 10/2014 - 2. operacia. Nasledne bez liecby - snaha otehotniet, duphaston cca od 2014, 5.-25. DC, neskor a momentlane 16.-26. DC. Momentalne mam endom. loziska, zrasty, cysty, maternica zakrivena. Samozrejme bolesti pred, pocas aj mimo menstr., nie len v panve, aj pravdepodobne oblast zaludka, problemy so sedenim, ...bolest a trpnutie nohy, krizova oblast. 03/2016 - vajcovody priechodne. Aktualne USG vysetrenie z 22.3. 2017,Zaver: Susp. frozen pelvis pri obojstrannej endometrioze ovarii a obojstrannej fixacii ovarii k maternici a peritoneu. Samozrejme snaha o tehotenstvo p retrvava, najradsej mimo umeleho oplodnenia. Vopred dakujem za rady k liecbe a postupu.

Internetové poradenství nemůže nahradit klinickou práci v ordinaci. Bez znalosti kompletního zdravotního stavu (zvláště v takto komplikované situaci) není možná konkrétní rada - proto jen obecně. Při sy frozen pelvis je spontánní početí velmi málo pravděpodobné. Konzervativní (medikamentózní) léčba je vhodná v úvodu onemocnění, při vzniku srůstů apod. je její efektivita malá. Určitě by bylo vhodné obrátit se na specializovaná centra pro léčbu endometriózy - neznám situaci v SR, v ČR jsou v rámci většiny fakultních gyn. por. klinik. Osobně se domnívám, že asi nejpřímočařejší cestou ke graviditě by byla další laparoskopie se snahou o co nejlepší rekonstrukci malé pánve (především rozrušení srůstů, uvolnění vejcovodů atd) a následné rychlé otěhotnění - zde by asistovaná reprodukce byla plně na místě. Nicméně by bylo vhodné probrat problematiku se specialistou v problematice endometriózy.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.