Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Zavedení nitroděložního tělíska u panny

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, chci Vás poprosit o radu, jestli je možné závest nitroděložní tělísko (Gynefix) aj panne, která plánuje začít pohlavně žít? Děkuji. S pozdravem Monika

Bez narušení integrity hymenu je toto možné jen velmi výjimečně. Zavedení a vyndání IUD není bez rizika (poranění dělohy) a pro vedlejší efekty (zánětlivé, krvácivé apod.) není tato metodika brána jako šetrná k budoucímu reprodukčnímu zdraví. Pro nerodivší ženy je daleko šetrnější hormonální antikoncepce (pokud není kontraindikována), navíc je zde veliký výběr metod tabletových i netabletových.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.