Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Klesající hladina hCG

Odpovídá 

Dobrý den, mám dotaz ohledně mé údajné gravidity. Posledni menstruaci jsem mela 20.2.2017 tyden po zpoždění MS jsem si udelala teh. test v nedeli 26.3. vyšel 2x pozitivní. V neděli večer me zacalo bolet v podbříšku a tubá bolest na pravem vaječníků, na wc jsem ibjevila cistou krev malé množství, pak jsem jen špinila v pondelí udelala dalsi test a byl pozitivní. V pondelí jsem sla ke svemu gynekologovi, na ultrazvuku nic, poslana do nemocnice, dle ultrazvuku nic v deloze ani mimo, hodnota HCG 172.v utery dalsi ultrazvuj a nic sla jsem domu s tim ze dalsi kontrola u sveho gynekologa v pondělí 3.4., včera jsem si zašla na krev HCG byla pouze 70. co to znamená a co mě teď do budoucna čeká ? Bude nutná revize dělohy, když na ultrazvuku nic vidět nebylo?Děkuju za odpoved.

Otázka pro Vašeho ošetřujícího gynekologa - má o Vás více informací. Proto jen obecně. Orientační papírkové těhotenské testy jsou opravdu jen orientační a dávají v řadě situací falešně pozitivní i falešně negativní výsledky. Postavit pouze na orientačním testu diagnózu gravidity by bylo nerozvážné. Bohužel neuvádíte zda jste měla některé ze subjektivních těhotenských příznaků. Klesající hodnoty HCG a Vámi popisované UZ nálezy by pravděpodobně odpovídaly spontánnímu potratu velmi malého těhotenství. Bude-li nutná instrumentální revize dutiny děložní nebo ne ukáží další dny - zde záleží na konkrétním vývoji.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.