Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Chybějící menstruace a snaha o miminko

Odpovídá 

Dobrý den, pane doktore, chtěla bych Vás požádat o Váš názor. Už je to skoro rok, co jsem vysadila HA a snažíme se s manželem o miminko. MS byla ze začátku pravidelná, ale slabá. Již před 3,5 měsíci jsem MS nedostala a šla po 50ti dnech cyklu pro injekci, opět je to 46 dní a začala jsem špinit, ale jen jeden den. Klasická MS se vůbec nedostavuje. Od vysazení HA jsem si dělala X ovulačních testů, ale nikdy mi nevyšel pozitivně. Vůbec nevím co se děje, proč to nejde. Dostala jsem informaci i takovou, že mám nízkou děložní sliznici. Můj pan doktor mě zatím neposlal na žádné vyšetření, říká, že je všechno v pořádku. Samozřejmě nejsem doktorka, ale nezdá se mi, že je vše v pořádku. Co byste mi doporučil? Třeba u mě ani žádná ovulace neprobíhá. Děkuji moc za jakoukoliv radu.

Jediný spolehlivý průkaz ovulace je ultrazvukové vyšetření (tzv. folikulometrie). Všechny ostatní metodiky neprokazují vlastní ovulaci, ale změny, které mohou/nemusí výt s ovulací spojeny. Má-li žena pravidelný cyklus (25-35 dnů) a pravidelný nechráněný styk je pravděpodobnost početí na jeden cyklus 6 - 8%, tj. během roku cca 85%. Při nepravidelnostech cyklu je pravděpodobnost početí podstatně nižší. Dále je nutno vzít v úvahu věk a celkový zdravotní stav ženy. Bez menstruace je ovulace sice možná, ale vysoce nepravděpodobná. Od 1.1.1991 máme svobodnou volbu lékaře či je možno využít práva na druhý názor.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.