Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Zapomenutá antikoncepční tabletka

Odpovídá 

Dobré poledne.Mám na Vás obrovskou prosbu a nevím si s ní rady. Začala jsem brát před 2 týdny v úterý zase antikoncepci.Bohužel se mi stalo, že sem hned v prvním týdnu, den po první tabletce(tedy v úterý) zapomněla ve středu a ve čtvrtek užít tabletku. Z toho ve středu jsem si jí nevzala vůbec a ve čtvrtek jsem si jí dodatečně vzala,ale až 3 hodiny poté.Problém je v tom, že já jsem 8 dní poté měla nechránění pohlavní styk a spolkla jsem sperma.Je nějaké riziko, že můžu být těhotná? I přesto že jsem pak užívala prášky dále tak jak jsem měla a užívám i doted.Mám si raději koupit prášky proti otěhotnení?Díky.

Každá chyba větší než 12 hodiny snižuje spolehlivost hormonální antikoncepce (HA). Při každém vniknutí penisu do pochvy je možný přestup trochy spermií do ženiných rodidel. Pokračujte v pečlivém užívání tablet a do začátku nového balení doplňte další metodiku (prezervativ, spermicidní gel ...). S nástupem nového platíčka se obnovuje plná antikoncepční spolehlivost. Pokud menses nepřijdou (ev., budou netypické) nebo pokud se objeví nezvyklé pocity na těle či na duchu kontaktujte svého ošetřujícího gynekologa, který Vám zajistí spolehlivou diagnostiku ev. selhání HA. Příliš nevěřte orientačním papírkovým těhotenským testům - jsou zatíženy značnou chybou. Máte-li častější problémy s pečlivostí užívání tablet, je na místě rozvaha o přestupu na netabletové formy HA - např. vaginální kroužek NuvaRing či náplast Evra.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.