Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kdo je otcem dítěte?

Odpovídá 

Dobrý den. V neděli jsem měla nechráněný pohlavní styk s manželem, při kterém jsem dosáhla orgasmu a sperma se mi "vcuclo" přes čípek blíže k vaječníkům. V úterý jsem měla chráněný styk s milencem (použil prezervativ), ale dva své orgasmy prožil bez prezervativu, přičemž mi sperma vyejakuloval na břicho a při druhém ejakulátu sperma steklo na mou vagínu. Byla jsem hodně vlhká a vím, že plodný hlen pomáhá spermiím s cestou k vajíčku. Ve středu jsem měla nechráněný pohlavní styk s manželem, nyní bez mého orgasmu. Dle své gynekoložky jsem měla ovulaci v úterý nebo ve středu (byla jsem u ní na folikulometrii). Jsem těhotná (5.měsíc). Nevím, zda je dítě manžela. Jaká je pravděpodobnost?

Nerozumím rozporu v dotazu - udáváte graviditu 5. měsíce a ošetřující gynekoložka sleduje ovulační poměry - proč?? Gravidní ženy neovulují! Či se jedná o překlep a jde o 5. týden? Otázka otcovství je po internetu nezodpověditelná. Chybí stěžejní údaje - datum posledních menses a výsledky UZ vyšetření. Z hlediska práva je vždy otcem manžel, pokud soud nerozhodne jinak. Doporučuji probrat s ošetřujícím gynekologem - má více údajů.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.