Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Klion a těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den, pane doktore, užívala jsem přípravek Klion D 100, po dobu 10 dní jsem si zaváděla tabletu do pochvy. Teď, zhruba po 14 dnech od konce užívání, jsem zjistila, že jsem těhotná. Mám obavy, jestli nemohlo užíváním léku dojít k narušení vývoje plodu?! Prosím o Váš názor a předem za něj děkuji!

Při lokální aplikaci je vstřebávání účinných látek naprosto minimální. V nejranějších stádiích gravidity (do cca 6 týdne) veškeré vnější vlivy fungují na principu vše nebo nic - tj. gravidity se netknou, či ji ukončí. Daleko větší vliv má, co dýcháme, jíme či aplikujeme na své tělo (kosmetika apod.). Ve Vámi popsané situaci bych byl klidný a případné termínové otázky proberte s Vaším ošetřujícím gynekologem.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.