Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Snažení o miminko

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore,již přes půl roku se snažíme s přítelem o miminko,zatím bez vysledku,přítel má 35let,já 40let,vím že to ani hned nepůjde,ale problém mám jiný,trpím dlouho na kvasinky,už jsme s mým lekařem léčily všemy způsoby,ale furt se to vrací zpět,už nevím co s tím a chtěla bych vědět jestli to má vliv na otěhotnění,ja z prvního manželství mám syna 11let,přítel děti nemá,nevím co lečit první,ale kvysinky jsou dost nepřijemna vec,děkuji za odpověd.

Má-li žena pravidelný menstruační cyklus (25 - 35 dnů)s pravidelný nechráněný styk je pravděpodonost početí na jeden cyklus 6 - 8%, tj. během kalendářního roku cca 85%. Jste ve věkovém pásmu, kdy se začíná ženská plodnost zhoršovat a proto počítejte s trochu nižšími čísly. Moderní gynekologie doporučuje zahájit program vyšetřování sterility páru po cca 1,5 roku. Největším nepřítelem početí je tzv. "snaha o početí" - po česku zákon namazaného krajíce, po gynekologicku psychogenní sterilita. Čím více se pár "snaží", tím více narůstá stres a plodnost (hlavně ženská) klesá. Poševní infekce je nutno řešit na základě aktuálních mikrobiálních vyšetření. Svědění genitálu není známkou mykózy (jak se chybně traduje), ale obecnou známkou zánětu a řady nezánětlivých změn. Velmi často se opomíjí po léčbě rekonstruovat poševní mikroflóru vaginálními laktobacily a též je nutno nezapomínat na režimová opatření podporující normální poševní prostředí (střídmost s kosmetiky a mýdly, kalhotky jen z přírodních materiálů, nenosit trvale slipové vložky, omezit obleční z džínoviny, dbát na dobrý pitný režim, co nejméně antibiotik atd.). Poševní zánětlivé změny lehce snižují plodnost ženy - v poševním sekretu je větší množství bílých krvinek hubících mimo cizích mikroorganismů i spermie.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.