Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Žilní trombóza a těhotentví

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore. Letos v listopadu mi bude 40let, máme s manželem 3 děti, nejmladšímu byly 3 roky. První a třetí dítě se narodilo císařským řezem, ve třetím těhotenství jsem prodělala žilní trombózu, od 3.měs. po celou dobu těhotenství a následné 6nedělí jsem si píchala injekce na ředění krve. A chci se zeptat zda mi hrozí při dalším těhotenství větší potíže podobné 3mu těhotenství , či jiné rizika i s ohledem na věk. Nebo by jste mi další těhotenství již nedoporučoval. Děkuji za odpověď.

1. Věk je jistě nepříznivým faktorem co do pravděpodobnosti početí a je spojen i s vyšším rizikem samovolného potratu. 2. Stav po prodělané trombóze zakládá zvýšenou hematologickou péči během gravidity. Riziko trombózy se daří minimalizovat podíváním léků snižujících krevní srážlivost. 3. Stav po dvou sekcích je mírně rizikový faktor, nicméně porod by byl velmi pravděpodobně veden císařským řezem 4. S postupujícím věkem přibývá zdravotních mimogynekologických obtíží - vysoce individuální. 5. Pokud jste ochotna risknout výše uvedená protivenství a Váš zájem o graviditu převažuje nad riziky nezbývá mi nic jinémo než držet palce k velkém happy-endu.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.