Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Opakované kvasinkové infekce

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore. Je mi 21 a již od 15 trpím na časté kvasinkové infekce způsobené zřejmě tím, že jsem stále byla na antibiotikách (angíny, záněty močového ústrojí). Nyní jsem poprvé dostala zánět E.Coli - chronický zánět cervixu. Nemám ale kromě krvácení (spíše špinění) žádné obtíže. Na to, že mám zánět jsem došla až tím, že jsem se šla vyšetřit proč čas od času a po sexu krvácím. Žádnou akutní formu s výtokem nebo svěděním jsem neměla. Nyní k mojí otázce. Od jedné gynekoložky jsem dostala macmiror na 8 dní a a globule se Sulfathiaz. na 10 dní. Druhý gynekolog mi řekl, že si mám jen dávat lokálně laktobaccily, že po čase ten zánět přerostou a že antibiotika rozhodně ne, že se pak dostanu do kolotoče, kdy by se flora po atb oslabila a mohla bych chytit kde co + problém s kvasinkami. K čemu se přikláníte vy? Už jsem z toho zoufalá. Je tedy možné, že třeba po půl roku zavádění laktobacilů budu zdravá ? Děkuji.

Logický a medicínsky správný je postup diagnoza - léčba - doléčení a prevence. Diagnoza = mikrobiální odběr Léčba = na základě výsledku z mikrobiologie se volí adekvátní lék Doléčení a prevence = vaginální aplikace laktobacilů po každé lokální léčbě či celkových antibioticích. Neúplná péče vede k recidivujícím stavům.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.