Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Odlepená náplast Evra

Odpovídá 

Dobrý den, používám antikoncepční náplasti Evra. Chtěla bych se zeptat, jak to je, když by třetí týden cyklu (třetí náplast) byla odlepená ke konci třetího týdne o něco více než je běžné. Jak by to bylo, kdyby se hypoteticky snížila její účinnost? Pak následovala dle plánu sedmi denní pauza (pondělí až pondělí). Ve středu v tomto týdnu mi začalo krvácení. Dnes (pondělí) byla nalepena nová náplast z balíčku (další den po 28. dni). Kdy by byla obnovena její účinnost, kdyby to odlepení, ke kterému došlo vadilo? Stačí počkat 7 dní a od 2. náplasti v cyklu bude již ochrana fungovat? Mnohokrát děkuji a přeji pěkný den.

Pokud není odlepena více než polovina náplasti, zůstává zachována plná antikoncepční účinnost. Při odlepení více než poloviny náplasti je třeba nové přilepení (= důkladné přimáčknutí stávající náplasti na původní místo). Pokud se náplast odlepí znovu, je třeba ji zahodit a následují dvě možnosti: A. v 1. a 2 cyklu nalepit novou na jiné místo B. v 3. cyklu další nenalepovat, udělat 7 dnů pauzu a den osmý nalepit novou náplast. V tomto režimu zůstává zachována plná antikoncepční spolehlivost.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.