Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nechráněný styk a Postinor

Odpovídá 

Přeji dobrý den,měla bych takový dotaz.V neděli jsem měla nechráněný pohlavní styk a bohužel partner si není jistý,jestli ,,to stihl,, za včasu nebo ne.Kazdopadne mám nepravidelnou MS a dnes mám již 4 dny zpoždění,proto by mě zajímalo,jestli je i tehdy v tomto období možné otěhotnět a jestli to mám řešit postinorem,což se mi úplně nechce. Moc děkuji za váš čas a za odpověď.

Bohužel neuvádíte nejpodstatnější informaci - termín posledních menses a kolikátý den cyklu byl sporně chráněný styk. Proto jen obecně. Početí je nejpravděpodobnější mezi 10.- 20. dnem cyklu u žen s pravidelným cyklem, u nepravidelného cyklu je termín ovulace nepředvídatelný. Pokud by případná gravidita byla nežádoucí (= uvažovala by jste i interrupci) je rozhodně menším problémem užít postkoitální antikoncepci než řešit nežádoucí graviditu.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.