Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Vypadlo ze mě vajíčko?

Odpovídá 

Dobrý den omlouvám se za rušení a dotaz , bohužel si nevím rady minulý měsíc jsem měla menstruaci 15 dní a nyní jsem ji měla jen necelé 2 dny a při koupeli ze mě vypadlo celé vajíčko je to v pořádku může se to stát ? děkuji za případnou odpověď

Lidské vajíčko má maximální průměr 0,1 mm a prostým okem ho nevidíte. Z popisu není jasná struktura útvaru - plodové vejce by obsahovalo dutinu s embryonálními strukturami. Pak by se jednalo o samovolný potrat úplný. Bohužel neuvádíte stěžejní fakt - datum poslední menstruace, takže všechny úvahy jsou jen spekulativní. Stejně tak mohlo u Vás dojít k odchodu tzv odlitkové sliznice (celá sliznice dutiny děložní se odloučí vcelku) či k odchodu polypu sliznice dutiny děložní. Ostatní diagnózy jsou méně pravděpodobné. Doporučuji probrat s Vaším ošetřujícím gynekologem - na základě ultrazvukového vyšetření a stanovení hCG je určitá šance stanovit, co se přihodilo.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.