Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Přenos genitálního herpesu při pohlavním styku

Odpovídá 

Dobrý den. Mám poněkud nepříjemný problém. V pondělí mi gynekolozka diagnostikovala herpes, beru léky herpesin a nyní je to na ústupu. Mám 2 dotazy. 1. V neděli jsem měla chráněný pohlavní styk se zdravým jedincem, myslela jsem ze puchyrky jsou způsobené holenim. Jak vysoké je riziko nákazy pro něj kdyz jsme použili prezervativ? Neměla jsem tušení o co se jedná a nyní je mi trapné mu to říkat. Dále by mě zajímalo jak dlouho bych se měla vyvarovat pohlavnimu styku. Opary jsou již na ústupu, nolest mě už netrápí, z kompletního osypani mam ještě v intimních partiích již jen pár posledních puchyrku, které již mají sušší charakter, léky doberu během zítřka. Děkuji za odpověď, Silvie

Při herpesu není prezervativ nijak ochranný - onemocnění je vázáno hodně na pubické oblasti a méně na poševní prostředí. Partnerovi lze doporučit na několik dnů vysoké dávky vitamínů B - mají významný protivirový efekt. Styk je vhodné mít po úplném vyhojení všech ložisek.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.