Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Strach z gynekologického vyšetření

Odpovídá 

Dobry den.Muj dotaz se tyka rakoviny delozniho cipku. Je mi 30 let.V mladi jsem zazila spatnou zkusenost a od te doby jsem nebyla u gynekologa. Ani psycholog mi bohuzel nepomohl,abych tam sla.Mam bolesti zad,vytok,bolesti pri styku,krvaceni mimo menstruaci a condylomata ktere mi byly v 18 odstraneny, opet se ale vytvoril,trpim na caste zanety mocovych cest a zacala mi otekat noha coz jsem se docetla ze muze byt u pokrocile rakoviny cipku .Za cely zivot jsem mela jen dva sexualni partnery.Pracuji ve zdravotnictvi a vim ze prevence je zaklad ale fobie mi to nedovoli.Neexistuje nekde gyn.vysetreni v narkoze?Je nejaka sance ze rakovina to neni?Vzdycky jsem chtela deti ale neverim ze bych je uz mela z duvodu mych potizi.Predem se omlouvam za dotaz a dekuji za odpoved .

Domnívám se, že spíše než psychologická péče by byla na místě psychiatrická. Neracionální jednání má již znaky sebepoškozování. Zdravotní řád v souladu s odbornými doporučeními ukládá ženám jedenkrát ročně preventivní gynekologickou prohlídku. Za nedodržení není právní postih. Popsané příznaky mohou mít řadu příčin a onkologie je pouze jednou z nich. Pokud je mi známo, vyšetření v celkové anestezii nenabízí žádné pracoviště. Na druhou stranu vše je předmětem dohody a pokud by zdravotní pojišťovna schválila tuto indikaci anestezie, je možno provést. Nicméně je na místě racionálnější postoj a absolvovat standardní vyšetření jako miliony dalších žen.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.