Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Doxybene a hormonální antikoncepce

Odpovídá 

Dobrý den, pane doktore, lékař mi předepsal antibiotika Doxybene na 10 dní, 1 tabletu za 24 hodin. Do toho beru antikoncepci Ayreen. Dosud jsem měla menstruaci pravidelnou a teď mám obavy, aby mi "přišla" tak, jak jsem zvyklá...jde menstruaci nějak nápomoct, aby přišla tak, jak vždy? Třeba nějakými tabletami nebo mohu to nějak ovlivnit. Máme jet na dovolenou a ráda bych, aby přišla + - ve stejnou dobu. Děkuji za dotaz Veronika

Doxybene neovlivňuje spolehlivost hormonální antikoncepce (HA). Při nemoci - pro kterou užíváte antibiotika - může dojít k posunům menses, byť při užívání hormonální antikoncepce nejdou příliš časté (cestování samo o sobě též může posouvat menses ...). Míchat druhou hormonální léčbu s HA není dobrý nápad - může vyústit v prodloužené menstruační krvácení. Spíše bych zvážil tzv. dlouhý cyklus (= 2 balení bez pauzy).

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.