Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kdy dělat těhotenské testy?

Odpovídá 

Dobrý den, v posledních několika dnech pociťuji stavy, které by se teoreticky daly označit i jako příznaky těhotenství - návaly hladu, svědění a citlivost bradavek, emoční přecitlivělost... Už se mi to stalo i dříve, ale těh. test mi vždycky vyšel negativní. Jde mi o to, že všude se píše, že test se provádí až po zmeškání menstruace, může ale přeci nastat těhotenství, kdy menstruace normálně pokračuje. Beru hormonální antikoncepci a ráda bych se zeptala, jak je to s nejvhodnější dobou testování těhotenství. Moc Vám děkuji za odpověď

Orientační papírkové těhotenské testy jsou opravdu jen orientační. Spolehlivá diagnostika je pouze lékařskými postupy. Krevní odběr na HCG dává jednoznačnější výsledky od 25.-27. dne cyklu (dle použité metody) a ultrazvukové vyšetření po 35. dnu cyklu (dle typu přístroje).

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.