Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Panna a stěry z děložního čípku

Odpovídá 

Dobrý den, chci se zeptat, zdali se dělají stěry z děložního čípku když jsem stále panna, ale už půl roku beru hormonální antikoncepci? Taky jsem objednaná na termín, který mi vycházel 3 dny po menstruaci, jenže ta přišla o 2 dny později, tak jestli to něčemu nevadí. Děkuji za odpověď.

Vyšetření pochvy vč. odběrů se u dětí a virginálních dívek/žen provádí pomocí vaginoskopu, což je tenká kovová trubička se zdrojem studeného světla a obvykle i lupou. Vyrábí v různých průměrech a k vyšetření se vybírá dle velikosti otvoru v hymenu. K odběrům (zvláště cytologickým) je obecně nejvhodnější období krátce po menses = není problém.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.