Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Chyba, která nemá v Česku obdoby, se podle informací on-line deníku Blesk.cz přihodila na brněnské klinice Reprofit, která patří fondu Hartenberg Andreje Babiše. Dvěma ženám, údajně cizinkám, byl do dělohy vložen cizí zárodek. Na chybu se přišlo při rutinní kontrole kvality.

Číst dál...

Roboticky asistované operace jsou u nás prováděny už 11 let. Za tu dobu bylo v České republice provedeno přibližně 10 000 robotických výkonů. Aktuálně je v České republice celkem sedm robotických center, většina operací provedených za poslední tři roky však spadá pouze pod čtyři pracoviště. Roboticky se v České republice operují hlavně pánevní karcinomy, jejichž robotické odstranění hradí několik zdravotních pojišťoven. Bohužel robotických operací rakovin dělohy se v Česku provádí poskrovnu, ačkoliv v celosvětovém měřítku gynekologické operace v robotické chirurgii dlouhodobě vedou.

Číst dál...

Téma "menstruace" v uplynulých týdnech zahltilo mnohá světová média. Postarala se o to americká novinka zvaná "Flex". Jde o polymerový disk, tvarem podobný pesaru.

Číst dál...

Oddělení G5 Gynekologicko-porodnické kliniky 1. lékařské fakulty UK a VFN v Praze (tzv. klinika U Apolináře) si i v roce 2015 udrželo svou pozici jedničky v gynekologické endoskopii.

Číst dál...

Ústavní soud rozhodl, že za přítomnost osoby blízké u porodu mohou porodnice žádat poplatek jen tehdy, doloží-li, že jde o nadstandardní služby. Jimi ale nesmí být např. poskytnutí sálového oblečení a jiných pomůcek, jako jsou roušky, sálová obuv atd.

Číst dál...

Gynekologicko-porodnická klinika 1.LF a VFN v Praze, známá jako klinika "u Apolináře", v pátek v podvečer převzala první dar od Nadačního fondu APOLENA. Celkem pět špičkových jednorázových endoskopických nástrojů využijí endoskopické sály této kliniky při operaci pěti vážně nemocných žen.

Číst dál...

Patnáctiletá Bára z Prahy utrpěla vážné zranění poté, co si zaváděla tampón Tampax s aplikátorem. Ten měl dívku poranit tak, že musela na urgentní operační výkon. Informoval o tom dnes server lidovky.cz.

Číst dál...

Lékaři zareagovali na aktivity porodních asistentek směřující k vedení domácích porodů. Vědecká rada České lékařské komory se minulý týden usnesla, že plánované domácí porody jsou v rozporu s vědeckými poznatky.

Číst dál...

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.

Líbí se Vám GYNWEB.cz?

Close

Sledujte nás, prosím, nebudete litovat :)